אל תיתן ללחץ אויר ללחוץ לך על הכיס

הידעת שלחץ אויר תקין בצמיגים יכול לחסוך עד 3% בצריכת הדלק? בנוסף לחסכון בעלויות הדלק, לחץ אויר לא תקין מקטין את חיי הצמיג (מה שבא בסופו של דבר לידי ביטויי בהוצאה כספית) ומהווה סכנה על כביש.

לחץ צמיגים לא תקין הוא אחד הסיבות השכיחות ביותר לצריכת דלק מוגברת. חלק ניכר מהאנרגיה המופקת על ידי המנוע מתבזבז על מנת להתגבר על התנגדות הסיבוב של הגלגלים. צמיגים בעלי לחץ אויר ירוד הינם בעלי התנגדות גבוהה יותר וגורמים לך לבזבז יותר דלק בעת הנסיעה. מאחר וצמיגים מאבדים לחץ אויר במשך הזמן (כ- 1psi בחודש) וכתוצאה משינויים בטמפרטורה (מזג האויר), חשוב לבדוק את לחץ הצמיגים שלך לפחות פעם בשבועיים.

פעולה זו פשוטה למדי. בכל תחנת דלק מצוייה עמדה לבדיקת לחץ אויר ומילויי אויר בחינם. כל שעליך לעשות הוא לחבר את צינור האויר לפיה בגלגל ולמלא את לחץ האויר הנדרש. חשוב לבדוק את לחץ הצמיגים כאשר הם קרים, כלומר, נסיעה של פחות מ-3 ק"מ. שכן, נסיעה בכביש מחממת את הצמיגים, את האויר שבתוכם ומגבירה את לחץ האויר. בדיקת לחץ אויר בצמיג חם גורמת לנתוני לחץ אויר שגויים.

מד לחץ אויר בצמיגים

הקפד על לחץ אוויר בצמיגים לפי הוראות היצרן (המופיעות בחוברת הרכב). בנוסף, ניתן לרכוש מד ידני לבדיקת לחץ אויר. כך, תוכל לבדוק את לחץ האויר בעצמך ולוותר על כניסה לתחנת הדלק. לחץ הצמיגים תקין בספרון הרכב מופיע בשתי צורות: (1) לחץ אויר תקין עבור רכב ריק ו- (2) לחץ אויר תקין עבור רכב עמוס. על כן, לפני נסיעות ארוכות עם המשפחה או כאשר הרכב עמוס, הגבר את לחץ הצמיגים כפי שמצויין בספרון הרכב.

לחץ צמיג
ואם החלטת להחליף גלגלים, זכור - גלגלים חדשים אכן יכולים להראות "מגניבים" ולתת אחיזה טובה יותר בכביש. אומנם, אם הגלגלים הינם רחבים יותר מהגלגלים המקוריים, הם מגבירים את החיכוך וכך את צריכת הדלק. לכן, לפני שאתה מחליט להחליף גלגלים, קח נתון זה בחשבון.

לחץ אויר הוא גורם חשוב ביותר כאשר מדובר בצמיג שלך, אך כאשר מדובר בך, הטיפ החשוב ביותר על הכביש הוא להישאר רגוע ובלי לחץ :)